2012 Outdoor Depth Chart - Men

School records Bold and Italicized

Freshman records Italicized

 

100m Dash 1500m Run Triple Jump 400m Relay Leg
Gijima Persie 11.39 Grimes Pat 3:50.88 Cort Mark 12.23m Scheetz Ben 48.9
Krampa Selasie 11.40 Sklar Romey 4:04.33 Hetterich Steve 12.07m Melton Matt 49.3
Paulino Javier 11.88 Fussell KC 4:05.31 Pitmon Adron 50.2
Quaye Kobi 12.41 Erskine Andrew 4:08.20 High Jump Durkee Alex 51.2
Thaffe Wren 12.66 Reighard Charlie 4:08.72 Melton Matt 1.55m Codola Nick 51.3
Lebovitz Lucas 4:09.48 Grimes Pat 52.1
200m Dash Pitmon Adron 4:10.72 Discus Throw Erickson Chris 53.1
Gijima Persie 22.70 Scheetz Ben 4:11.02 Terrell-Perica Josiah 41.38m Hetterich Steve 53.9
Krampa Selasie 23.32 Ainslie Geoff 4:13.75 Duncan Denzel 37.36m Sklar Romey 54.0
Paulino Javier 23.61 Durkee Alex 4:23.56 Howe Eli 54.8
Cort Mark 24.21 Burnett Dan 4:36.52 Javelin Throw Skurman Pete 55.8
Thaffe Wrenford 24.28 Terrell-Perica Josiah 51.36m Ainslie Geoff 56.5
Hetterich Steve 24.58 5000m Run Duncan Denzel 39.23m
Aleshinloye Kash 24.66 Erskine Andrew 14:36.40 Sklar Romey 35.04m 800m Relay Leg
Quaye Kobi 25.67 Fussell KC 15:16.60 Melton Matt 1:55.5
Buckley Dillon 15:25.59 Shot Put Grimes Pat 1:59.6
400m Dash Turissini Greg 15:28.86 Duncan Denzel 12.99m Erickson Chris 2:02.7
Melton Matt 49.00 Grimes Pat 15:58.85 Terrell-Perica Josiah 10.68m Sklar Romey 1:58.4
Scheetz 49.20 Greensstein Gus 16:05.89 Reighard Charlie 2:03.0
Codola Nick 51.75 Hammer Throw
Durkee Alex 52.73 10,000m Run Duncan Denzel 42.35m 1200m Relay Leg
Cort Mark 53.42 Erskine Andrew 30:35.71 Terrell-Perica Josiah 29.14m Scheetz Ben 3:15.4
Aleshinloye Kash 54.28 Fussell KC 31:25.58
Hetterich Steve 54.60 Buckley Dillon 32:42.52 4x100m Relay Mile Relay Leg
Erickson Chris 54.84 Turissini Greg 32:59.07 Krampa Selasie Grimes Pat 4:19.0
Thaffe Wrenford 54.97 Morales Alva 33:09.31 Codola Nick
Howe Eli 55.16 Greenstein Gus 33:26.20 Gijima Persie
Skurman Pete 56.33 Hetterich Steve  
400m H 44.51
800m Lebovitz Lucas 59.95
Scheetz Ben 1:50.24 Durkee Alex 1:03.66 4x400m Relay
Melton Matt 1:53.06 Reighard Charlie 1:14.78 Codola Nick 51.3
Pitmon Adron 1:54.17 Melton Matt 49.3
Sklar Romey 1:55.77 3000m Steeplechase Pitmon Adron 50.4
Grimes Pat 1:56.06 Buckley Dillon 9:27.91 Scheetz Ben 48.9
Lebovitz Lucas 2:00.23 Turissini Greg 9:29.63 3:20.41
Durkee Alex 2:00.93 Lebovitz Lucas 10:09.86
Codola Nick 2:01.58 Reighard Charlie 10:49.15 4x800m Relay
Ainslie Geoff 2:04.94 Grimes Pat 1:59.6
Erickson Chris 2:06.11 Long Jump Erickson Chris 2:02.7
Reighard Charlie 2:08.11 Hetterich Steve 5.98m Sklar Romey 1:58.4
Skurman Pete 2:08.69 Cort Mark 5.86m Reighard Charlie 2:03.0
Burnett Dan 2:10.10 Thaffe Wrenford 5.15m 8:03.83
DMR
Scheetz Ben 3:15.4
Pitmon Adron 50.2
Melton Matt 1:55.5
Grimes Pat 4:19.0
10:20.59