2011-12 Indoor Depth Chart - Men

School records Bold and Italicized

 

60m Dash 800m Run 3,000m Run 400m Relay Leg
Krampa Selasie 7.27 Scheetz Ben 1:47.43 Turissini Greg 8:38.99 Scheetz Ben 48.2
Gijima Persie 7.37 Melton Matt 1:52.04 Erskine Andrew 8:42.39 Melton Matt 50.2
Paulino Javier 7.38 Grimes Patrick 1:56.11 Grimes Pat 8:44.61 Durkee Alex 51.7
Thaffe Wrenford 7.86 Howe Eli 1:57.55 Fussell KC 8:47.12 Hetterich Steve 52.6
Quaye Kobi 8.10 Reighard Charlie 1:58.27 Buckley Dillon 8:49.58 Codola Nick 53.4
Durkee Alex 1:59.31 Morales Alva 9:06.80 Krampa Selasie 53.5
200m Dash Lebovitz Lucas 1:59.75 Thaffe Wrenford 54.3
Krampa Selasie 23.00 Sklar Romey 2:01.49 5,000m Run Erickson Chris 54.9
Gijima Persie 23.52 Ainslie Geoff 2:01.78 Erskine Andrew 14:41.07 Aleshinloye Kash 55.1
Paulino Javier 23.79 Erickson Chris 2:03.49 Fussell KC 15:05.51 Howe Eli 55.6
Cort Mark 24.21 Codola Nick 2:04.41 Buckley Dillon 15:09.17 Cort Mark 55.8
Quaye Kobi 24.92 Skurman Pete 2:09.43 Turissini Greg 15:23.11 Skurman Pete 55.8
Thaffe Wrenford 24.94 Burnett Dan 2:19.05 Morales Alva 15:28.12 Gijima Persie 59.2
Hetterich Steve 25.12 Greenstein Gus 15:44.41 Buckley Dillon 61.7
Aleshinlyoe Kash 25.28 1000m Run
Scheetz Ben 2:25.50 4x400m Relay 800m Relay Leg
400m Dash Grimes Pat 2:32.63 Durkee Alex 53.0 Scheetz Ben 1:50.0
Scheetz Ben 49.07 Reighard Charlie 2:34.19 Grimes Pat 50.9 Melton Matt 1:53.8
Melton Matt 51.28 Lebovitz Lucas 2:35.24 Melton Matt 49.3 Lebovitz Lucas 1:55.6
Codola Nick 52.49 Melton Matt 2:36.61 Scheetz Ben 48.4 Reighard Charlie 1:57.9
Cort Mark 53.42 Sklar Romey 2:37.42 3:21.76 Grimes Pat 1:58.3
Aleshinloye Kash 53.97 Howe Eli 2:40.58 Codola Nick 1:58.6
Hetterich Steve 54.00 Ainslie Geoff 2:42.69 4x800m Relay Sklar Romey 1:58.8
Thaffe Wrenford 54.31 Durkee Alex 2:43.12 Durkee Alex 1:59.7 Howe Eli 1:59.3
Erickson Chris 2:47.20 Sklar Romey 1:58.8 Durkee Alex 1:59.7
500m Run Skurman Pete 2:51.88 Howe Eli 1:59.3 Ainslie Geoff 2:03.5
Melton Matt 1:04.19 Burnett Dan 2:58.38 Lebovitz Lucas 1:55.6 Erickson Chris 2:04.0
Codola Nick 1:07.87 7:53.74 Skurman Pete 2:15.4
Durkee Alex 1:08.61 1 Mile Run Burnett Dan 2:27.9
Skurman Pete 1:11.91 Scheetz Ben 4:03.95 DMR
Grimes Pat 4:10.10 Grimes Pat 3:03.8 1200m Relay Leg
600m Run Sklar Romey 4:20.37 Durkee Alex 51.7 Grimes Pat 3:03.8
Scheetz Ben 1:18.60 Lebovitz Lucas 4:21.21 Melton Matt 1:53.8 Howe Eli 3:09.7
Melton Matt 1:21.61 Morales Alva 4:23.24 Scheetz Ben 4:15.4 Reighard Charlie 3:17.9
Codola Nick 1:25.39 Erskine Andrew 4:23.52 10:04.90 Lebovitz Lucas 3:20.2
Durkee Alex 1:26.63 Turissini Greg 4:25.89
Erickson Chris 1:29.50 Reighard Charlie 4:27.11 Mile Relay Leg
Skurman Pete 1:29.89 Greenstein Gus 4:29.38 Scheetz Ben 4:12.7
Howe Eli 1:30.48 Howe Eli 4:30.16 Lebovitz Lucas 4:23.5
Burnett Dan 1:40.43 Ainslie Geoff 4:38.12 Sklar Romey 4:26.2
Erskine Andrew 4:28.0
Ainslie Geoff 4:47.2
Shot Put
Duncan Denzel 13.04m
Weight Throw
Duncan Denzel 14.06m
Long Jump
Cort Mark 6.27m
Hetterich Steve 5.43m
Triple Jump
Cort Mark 12.94m
Hetterich Steve 11.93m