2010-11 Outdoor Depth Chart - Men

School records Bold and Italicized

 

100m Dash 400m Relay Split
Paulino Javier 11.45 Scheetz Ben 47.4
Gijima Percie 11.63 Melton Matt 48.1
Thaffe Wrenford 12.29 Moore Tommy 48.4
Aleshinolye Kash 12.58 Reed Andrew 49.7
Howe Eli 53.1
200m Dash Erickson Chris 54.1
Scheetz Ben 22.52 Skurman Pete 55.2
Reed Andrew 22.65 Ainslie Geoff 56.2
Melton Matt 22.84 Reighard Charlie 56.8
Paulino Javier 23.27 Aleshinolye Kash 57.1
Moore Tommy 23.28 Grimes Pat 57.9
Gijima Percie 23.51
Thaffe Wrenford 24.56 800m Relay Split
Amponsah Ofori 24.57 Corsello Steve 1:57.5
Aleshinolye Kash 24.77
1200m Relay Split
400m Dash Yochum Will 3:06.4
Scheetz Ben 47.79
Melton Matt 49.50 Mile Relay Split
Reed Andrew 50.58 Grimes Pat 4:20.4
Moore Tommy 50.82
Perkins Taylor 52.91 4x100m Relay
Aleshinolye Kash 53.64 Paulino Javier
Erickson Chris 54.28 Gijima Percie
Skurman Pete 54.92 Thaffe Wrenford
Gijima Percie 56.31 Aleshinolye Kash  
Paulino Javier 56.45 45.67
Thaffe Wrenford 56.70
Amponsah Ofori 58.66 4x400m Relay
Reed Andrew
400m H Moore Tommy
Buckley Dillon 65.68 Melton Matt
Hanley Kevin 68.67 Scheetz Ben  
3:14.83
800m Run
Scheetz Ben 1:48.71 DMR
Corsello Steve 1:55.13 Yochum Will 3:06.4
Yochum Will 1:56.66 Howe Eli 53.1
Grimes Pat 1:57.07 Corsello Steve 1:57.5
Melton Matt 1:57.54 Grimes Pat 4:20.4
Reighard Charlie 1:59.26 10:17.70
Ainslie Geoff 1:59.35
Howe Eli 2:02.20 Discus
Moore Tommy 2:04.56 Duncan Denzel 39.53m
Erickson Chris 2:07.49 Young Jordan 38.21m
Skurman Pete 2:11.83 Kelley Pierce 34.50m
1500m Hammer
Grimes Pat 3:55.29 Eaton Chris 49.96m
Scheetz Ben 3:56.08 Duncan Denzel 41.38m
Yochum Will 3:56.16 Young Jordan 32.68m
Corsello Steve 3:59.98
McGrail John 4:06.93 Javelin
Howe Eli 4:07.58 Hagar Greg 51.20m
Reighard Charlie 4:13.83 Kelley Pierce 43.30m
Ainslie Geoff 4:14.74 Duncan Denzel 41.47m
Seaver Jack 4:15.07 Young Jordan 36.92m
Morales Alva 4:15.12
Erskine Andrew 4:15.59 Shot Put
Kelley Pierce 12.78m
3000m Steeplechase Duncan Denzel 12.39m
McGrail John 9:20.35
Buckley Dillon 9:38.81 Long Jump
Hanley Kevin 9:55.31 Thaffe Wrenford 5.49m
Cohoon Travis 10:11.69 Gijima Percie 5.07m
5000m Run High Jump
Erskine Andrew 14:52.26 Melton Matt 1.56m
McGrail John 14:56.47
Grimes Pat 15:19.52
Seaver Jack 15:27.88
Buckely Dillon 15:28.48
Corsello Steve 15:32.25
Yochum Will 15:33.12
Greenstein Gus 15:42.33
Morales Alva 15:47.98
Hanley Kevin 15:50.54
Mears Ben 15:52.38
Cohoon Travis 16:09.73
10,000m Run
Erskine Andrew 31:16.17
McGrail John 32:09.06
Mears Ben 33:27.94
Buckley Dillon 33:42.95
Seaver Jack 33:51.81
Greenstein Gus 34:11.01