2010-11 Indoor Depth Chart - Men

School records Bold and Italicized

 

55m Dash 5,000m Run
Matthew Thomas 6.79 Yochum Will 14:38.26
Paulino Javier 6.81 McGrail John 14:38.54
Reed Andrew 6.88 Erskine Andrew 15:11.55
Gijima Percie 7.00 Buckley Dillon 15:36.35
Thaffe Wrenford 7.17 Seaver Jack 16:04.11
Aleshinloye Kash 7.24 Hanley Kevin 16:14.04
Mears Ben 16:18.54
200m Dash
Reed Andrew 23.27 4x400m Relay
Gary Andre 23.29 Gary Andre 50.7
Paulino Javier 23.97 Reed Andrew 49.4
Matthew Thomas 24.19 Melton Matt 49.0
Gijima Percie 25.19 Scheetz Ben 47.2
Aleshinloye Kash 25.24 3:16.67
Thaffe Wrenford 25.48
4x800m Relay
400m Dash Corsello Steve 1:59.2
Scheetz Ben 47.47 Pitmon Adron 2:00.1
Gary Andre 50.30 Yochum Will 1:56.3
Moore Tommy 50.50 Scheetz Ben 1:56.7
Melton Matt 50.55 7:52.43
Reed Andrew 50.71
Perkins Taylor 51.46 DMR
Aleshinolye Kash 55.84 Corsello Steve 3:01.0
Skurman Pete 56.69 Moore Tommy 49.9
Scheetz Ben 1:49.2
500m Dash Yochum Will 4:08.8
Scheetz Ben 1:02.74 9:49.11
Melton Matt 1:06.26
Moore Tommy 1:07.89 400m Relay Split
Scheetz Ben 47.2
600m Run Melton Matt 48.5
Scheetz Ben 1:19.76 Reed Andrew 49.4
Moore Tommy 1:24.30 Gary Andre 49.9
Melton Matt 1:24.35 Moore Tommy 49.9
Drost Ryan 1:26.79 Perkins Taylor 52.2
Erickson Chris 1:30.12 Grimes Pat 52.7
Skurman Pete 1:30.47 Drost Ryan 53.5
Erickson Chris 54.8
800m Run Aleshinloye Kash 55.6
Scheetz Ben 1:48.08 Skurman Pete 56.3
Yochum Will 1:56.38 Thaffe Wrenford 56.6
Pitmon Adron 1:56.49 Gijima Percie 57.5
Grimes Pat 1:57.13 Paulino Javier 59.4
Corsello Steve 1:58.00 Burnett Dan 59.5
Melton Matt 1:59.09 Matthew Thomas 60.3
Howe Eli 1:59.67
Reighard Charlie 2:02.76 800m Relay Split
Moore Tommy 2:03.80 Scheetz Ben 1:49.2
Drost Ryan 2:05.34 Yochum Will 1:56.3
Burnett Dan 2:17.62 Corsello Steve 1:59.2
Howe Eli 1:59.6
1,000m Run Grimes Pat 2:00.1
Yochum Will 2:27.32 Pitmon Adron 2:00.1
Corsello Steve 2:29.40 Ainslie Geoff 2:05.7
Scheetz Ben 2:29.46 Reighard Charlie 2:09.5
Pitmon Adron 2:33.83
Grimes Pat 2:34.43 1200m Relay Split
Howe Eli 2:42.77 Corsello Steve 3:01.0
Ainslie Geoff 2:50.12 Grimes Pat 3:08.7
Reighard Charlie 2:50.58 Scheetz Ben 3:13.8
Burnett Dan 2:53.46 Reighard Charlie 3:21.1
1 Mile Run Mile Relay Split
Yochum Will 4:07.16 Yochum Will 4:08.8
Corsello Steve 4:07.48 Corsello Steve 4:22.7
Grimes Pat 4:15.33 Howe Eli 4:38.6
McGrail John 4:16.11 Seaver Jack 4:40.5
Scheetz Ben 4:17.80
Erskine Andrew 4:27.72 Weight Throw
Pitmon Adron 4:28.35 Eaton Chris 17.11m
Seaver Jack 4:28.67 Duncan Denzel 10.82m
Morales Alva 4:30.33 Young Jordan 9.81m
Buckley Dillon 4:30.94
Howe Eli 4:33.56 Shot Put
Reighard Charlie 4:36.92 Duncan Denzel 11.23m
Ainslie Geoff 4:42.46 Young Jordan 11.10m
Burnett Dan 4:57.64
Heintz Kevin 5:04.30 High Jump
Aleshinloye Kash 1.62m
3,000m Run  
McGrail John 8:29.54 Long Jump
Yochum Will 8:36.52 Tsatsimpe Thebe 6.55m
Erskine Andrew 8:49.64
Corsello Steve 8:53.08
Seaver Jack 9:03.01
Greenstein Gus 9:05.14
Grimes Pat 9:07.59
Cohoon Travis 9:09.05
Buckley Dillon 9:11.09
Hanley Kevin 9:23.31