2010 Outdoor Depth Chart - Men

School records Bold and Italicized

 

100m 110m H
Amponsah Ofori 11.31 Russell Spencer 15.28
Tsatsimpe Thebe 11.34
Matthew Thomas 11.47 400m H
Legister Sean 11.48 Drost Ryan 56.59
Johnson Robert 11.56 Russell Spencer 57.22
Dolmatch Michael 11.96
Lewis Landrus 12.21 3000m Steeplechase
Thaffe Wrenford 12.92 Hanley Kevin 10:01.69
McGrail John 9:34.00
200m Buckley Dillon 9:49.03
Tsatsimpe Thebe 22.91
Reed Andrew 23.07 4x100
Amponsah Ofori 23.17 Legister 43.10
Moore Tommy 23.18 Amponsah
Russell Spencer 23.22 Tsatsimpe
Matthew Thomas 23.40 Reed
Drost Ryan 23.75
Legister Sean 23.76
Thompson Larry 23.85
Dolmatch Michael 24.22 4x400
Erickson Chris 24.24 Reed 3:16.34
Johnson Robert 24.80 Gary
Lewis Landrus 25.19 Moore
Thaffe Wrenford 26.52 Scheetz
400m
Scheetz Ben 48.14 400 Relay Split
Reed Andrew 49.71 Scheetz 47.7
Moore Tommy 50.79 Moore 48.8
Gary Andre 51.41 Reed 49.3
Thompson Larry 51.92 Gary 49.8
Drost Ryan 52.01 Pitmon 51.0
Tsatsimpe Thebe 52.18 Callahan 51.3
Erickson Chris 52.61 Drost 52.1
Perkins Taylor 52.82 Ainslie 52.4
Pendergrass Keith 53.16 Erickson 52.9
Russell Spencer 53.32 Swanson 53.0
Legister Sean 54.29 Perkins 53.7
Matthew Thomas 55.39 Pendergrass 53.9
Skurman Pete 55.65 Grimes 54.3
Bell 54.8
800m Thompson 55.0
Corsello Steve 1:51.28 Howe 55.7
Yochum Will 1:51.67 Skurman 55.9
Pitmon Adron 1:54.87 Klein 57.8
Scheetz Ben 1:55.37 Johnson 60.6
Swanson Jimmy 1:55.66
Bell Will 1:58.10 DMR
Grimes Patrick 1:59.01 Corsello 10:08.48
Callahan Kit 1:59.11 Pitmon
Howe Eli 2:01.63 Swanson
Eubank Carlyle 2:02.00 Yochum
Klein Ben 2:03.70
Erskine Andrew 2:04.66 4x800
Ainslee Geoff 2:06.32 Callahan 7:49.29
Erickson Chris 2:08.16 Pitmon
Skurman Pete 2:09.78 Swanson
Seaver Jack 2:12.68 Yochum
Pendergrass Keith 2:16.91
800 Relay Split
1500m Yochum 1:53.3
Yochum Will 3:48.73 Swanson 1:57.1
Corsello Steve 3:50.49 Callahan 1:57.6
Eubank Carlyle 3:59.11 Pitmon 1:58.0
Grimes Pat 3:59.17 Grimes 1:58.5
Bell Will 4:00.51 Corsello 1:58.8
Murner Dan 4:00.87
Swanson Jimmy 4:03.15 Long Jump
McGrail John 4:10.00 Tsatsimpe Thebe 7.16m
Pitmon Adron 4:10.79 Lewis Landrus 5.55m
Callahan Kit 4:11.39
Buckley Dillon 4:12.69 Triple Jump
Erskine Andrew 4:13.78 Tsatsimpe Thebe 14.24m
Ainslee Geoff 4:16.22 Lewis Landrus 12.92m
Klein Ben 4:16.35 Johnson Robert 12.51m
Seaver Jack 4:19.27
Howe Eli 4:29.85 High Jump
Holaday Eric 4:30.21 Tsatsimpe Thebe 1.76m
Drost Ryan 1.66m
5000m
Yochum Will 14:43.68 Javelin
Murner Dan 14:47.25 Duncan Denzel 47.82m
Eubank Carlyle 15:08.39 Kelley Pierce 43.31m
McGrail John 15:21.86
Erskine Andrew 15:35.18 Discus
Buckley Dillon 15:44.60 Duncan Denzel 38.39m
Bell William 15:47.49 Kelley Pierce 33.50m
Hanley Kevin 16:14.35 Eaton Chris 29.79m
Seaver Jack 16:15.91
Holaday Eric 16:16.56 Hammer
Eaton Chris 45.37m
10,000m
Murner Dan 29:45.02 Shot Put
Eubank Carlyle 31:26.51 Eaton Chris 10.85m
Erskine Andrew 32:03.53 Kelley Pierce 10.43m
Holaday Eric 33:29.17